“EVET” ya da “HAYIR” işte bütün mesele bu!

Ne çok kullanırız bu iki kelimeyi;EVET ve HAYIR

Aslında EVET kelimesi daha kolay gelir, kırmak istememek için, olumlu olduğu için, HAYIR’a göre daha kolay olduğu için, bir işten kurtulmak için, uğraşmamak için, geçiştirmek için,için için…daha bir çok şey için…

Oysa ki “hayır” demek zordur, karşındaki kırılır, gücenir,küser,olumsuz imaj çizersin, agresifsindir, kuralcısındır vs. vs.

Peki iş çocuklarımıza gelince n’olacak?

Çocuğunuzun ileride çok kötü bir kişiliğe sahip insan olmasını istiyorsanız ona “EVET” demeniz yeterli!

Evet biliyorum, çocuklarımız bizim için dünyanın en değerli varlıkları, onların bir damla gözyaşı bizim için cehennem sevgili anneler, biz yemedik onlar yesinler, biz giymedik onlar giysinler mantığı nesillerdir annelerde varolan ve varolacak bir duygu.Herşey onların mutluluğu için.Peki mutluluk nedir?Çocuğumuzun mutlu olduğunu nasıl anlarız? Ona EVET diyerek mi? Her istediğine EVET diyerek mi? Hayır sevgili okuyucu kocaman bir HAYIR!

Eğer çocuğunuzun iyi bir karaktere sahip olmasını istiyorsanız, empati ve karar verme becerisininin yüksek olmasını istiyorsanız, güçlü olmasını, ayakta durmasını istiyorsanız, ileride insanlardan yiyeceği kazıkların karşısında eğilmemesini istiyorsanız, içiniz cızz bile etse EVET demeyin,HAYIRlarınız olsun,bilsin ki dünyada sadece EVET yok, bilsin ki o da herkese EVET demek zorunda değil.Bilsin ki hayatta herşeye hemen sahip olunamayabiliyor, bilsin ki mücadeler etmek kazanmak gerekiyor.Bilsin ki onun da herkes gibi sınırları var, sınırlarını korumak onun elinde.Sınırlarını bilmek de onu değerli ve özel bir kişilik haline getiriyor.

Unutma sevgili okuyucu senin HAYIRın olursa çocuğunun da HAYIRı olur,

ve bu da onlar için çok HAYIRLI olur.

 

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>